Щороку 28 квітня за ініціативою Міжнародної організації праці країни світу відзначають Всесвітній день безпеки та здоров’я .Цього року темою є -  Вплив зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників. Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників.З метою обізнаності учнів у 5 класі відбулася година спілкування  за темою: " У чому небезпека парникового ефекту? Вплив парникового ефекту на здоров"я людини та безпеку праці ". Ліцеїсти дізналися багато цікавих фактів,а зокрема: основний парниковий газ - водяна пара,яка затримує до 60% теплового випромінювання Землі. Ознайомились із правилами  надання  першої домедичної допомоги під час сонячного удару. Заняття пройшло цікаво та пізнавально!

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини.Сьогодні ми розуміємо, що на стан ментального здоров’я кожного українця впливає ситуація в країні. 26 квітня  з  учнями 7-8 класів Чепель Л.П. були проведені вправи для покращення емоційного стану вихованців. Техніка "Коло довіри", "Банка щастя", кольорова терапія для покращення настрою, вправа "Дихання по трикутнику", яку діти виконували на свіжому повітрі. Дбайте про своє здоров"я,адже це запорука щасливого життя!

"Чорнобиль - скорбота пам'яті людської"

Як і щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія.

У Пугачівському ліцеї для 5 класу Кравець Г.В. провела годину спілкування на тему: "Дзвони Чорнобиля", а для  учнів 8,9 класів  Чепель Л.П. був проведений урок - пам'яті "Реквієм пам'яті: доля - Чорнобиль", діти переглянути віртуальну  онлайн екскурсію "Зона відчуження", пригадали ті страшні події та їх наслідки.

Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок – персоналу ЧАЕС, пожежникам, військовослужбовцям, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

Навчально-польові збори учнів 11 класу
24 - 26 квітня учні 11 класу нашого ліцею взяли участь у навчально - польових зборах, які відбулися на базі Жашківського ліцею №1. Вони практично закріпили уміння та навички з предмету Захист України по вогневій підготовці, початковій фізичній підготовці, медико - санітарній підготовці та тактичній підготовці.
Дівчата вдосконалювали та відпрацьовували алгоритми проведення серцево- легеневої реанімації, зупинки різних видів кровотеч, домедичну допомогу при переломах та вивихах і багато іншого. Вимірювання температури тіла та артеріального тиску вихованці практикували у місцевій амбулаторії, разом із її очільницею Л.М.Соболенко. Людмила Миколаївна цікаво та змістовно розповідала та передавала власні навички з медичних знань.
Навчально - польові збори - це своєрідний екзамен на вправність та мужність для випускників, а також один із етапів патріотичного виховання.
Було цікаво!
19 квітня 11 - класники Пугачівського ліцею долучилися до загальнонаціональної акції об'єднання та віри "Випускники - 2024 рік для майбутніх поколінь". Цей крок спрямований на підтримку загальноєвропейської Зеленої Угоди напередодні Дня довкіпускники 11 класу висадили бузок та сосни, які символізують єдність учнівського. колективу та незламність поколінь українців, на долю яких випало випробування війною.

17 квітня в Україні відзначається День пожежної охорони.

 

Однією з основних форм пожежно – профілактичної роботи в закладі освіти є протипожежна пропаганда. Вона спрямована на виконання вимог пожежної безпеки і попередження пожеж, викриваючи, в першу чергу, такі причини їх виникнення, як необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електроприладів, невиконання протипожежних заходів під час проведення пожежонебезпечних робіт.

 До Дня працівників пожежної охорони України учні 8 класу виготовили буклети "Правила пожежної поведінки в школі", також діти пригадали правила протипожежної безпеки, навички самозбереження, свідомої поведінки вдома, на природі, у громадських місцях.

Під час Міжнародного тижня здоров’я, метою якого є підвищення значення здоров'я молодого покоління, адже від них залежить наше майбутнє, класними керівниками Репецькою Р.В. та Стадник Л.В. для учнів 2, 4 класу на ГПД був проведений урок "Здоровим бути модно". Говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини. Основну увагу вчителі звернули на те, щоб дитина була здоровою та активною має бути повноцінне харчування, багате на білкові продукти, овочі та фрукти. Діти взяли участь в грі "Тарілка здорового харчування". Урок був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися  додому.

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.Напередодні цього дня учні 4 класу нашого ліцею переглядали відео «Вгадай пташку за її голосом» та «Цікаві факти про життя птахів». Під час перегляду цих відео діти дізналися про роль птахів у природі, про розмаїття пташиного царства, помандрували світом і познайомилися з пернатими поближче. Також діти розфарбували мега розмальовку.

 

З метою збереження ментального здоров'я для учнів 3 класу Панасюк Т.Г. була проведена психологічна гра " Компліменти".

20 березня – Всесвітній день Землі!
Цей день був запроваджений з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.
Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.
Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.
Вітаємо Маргариту Безух, ученицю 7 класу за зайняте І місце у Всеукраїнському творчому конкурсі «Мій Шевченко», в жанрі художнє читання, який був присвячений українському Великому Кобзарю – Тарасу Григоровичу Шевченку, учитель – наставник Олена Безух. Цей конкурс дозволив показати талант та висловити почуття під час читання вірша Тараса Шевченка "Мені однаково, чи буду...".
Гордимося і щиро дякуємо талановитій учениці та творчому педагогу за перемогу! Нехай ця ПЕРЕМОГА стане стимулом для нових великих звершень і досягнень, мотиватором для участі у нових конкурсах та змаганнях!
19 березня свій день народження святкує легендарна українська поетеса-шістдесятниця, справжня патріотка України – Ліна Василівна Костенко. Нашу поезію важко уявити без цієї талановитої поетеси - людини високої моралі й громадянської мужності. Творчість Ліни Костенко поза часом. У її творах можна знайти розраду у важкі хвилини, підказку в складному виборі, натхнення, мотивацію, бажання жити, змінюватися і боротися.
З нагоди дня народження видатної української поетеси для учнів 6 класу учитель української мови й літератури Безух О. В. провела годину спілкування на тему: «Я вибрала долю собі сама…». Діти ознайомилися із життєвим та творчим шляхом Ліни Костенко, цікавими фактами про неї, виготовили лепбук, розфарбували мегарозмальовку «З днем народження, Ліно Василівно!» та заповнили плакат співпраці, де написали свої побажання поетесі. Також учні продекламували напам'ять улюблену поезію Ліни Костенко.
Сьогодні всі люди причетні до математики святкують День числа Пі. А, оскільки немає жодної сфери нашого життя, яка б не застосовувала математичні знання, ми теж сьогодні вшановуємо цю велику і перкрасну науку. Це неофіційне свято придумав в 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі - 3/14 - співпадає з першими трьома цифрами числа Пі. Крім того, 14 березня відзначають день народження творця теорії відносності Альберта Ейнштейна.В нашому ліцеї святкування проходило з конкурсами, квестом, учні початкової школи підготували розмальовку, також учні грали настільну гру "День числа Пі".

         Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Нині добровольцем став увесь Український народ! Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

   Сьогодні Чепель Л.П., вчитель історії з учнями ліцею  провела інформаційну годину "Сила нескорених", під час якої переглянули документальний фільм, відеоролики, пригадали історію зародження сучасного добровольчого руху України. Діти розмірковували над поняттями честі, гідності, відповідальності, патріотизму. Хвилиною мовчання вшанували  героїчний подвиг воїнів, які загинули внаслідок війни проти України.  Їхній подвиг житиме у віках.           Дякуємо нашим незламним захисникам за кожен новий день.

Слава Героям!

      Рої "НЕЗЛАМНІ" та "КОЗАЧЕНЬКИ"  Пугачівського ліцею  середньої і старшої вікових груп Всеукраїнської  військово-патріотичної  Гри "Сокіл" («ДЖУРА») за активну участь у гутірках та успішного проходження тестування  отримали нагороди. Вітаємо з перемогою!

                          День посмішки в 1 класі                             Сьогоднішній “День усмішки” в 1 класі  Пугачівського ліцею зарядив позитивними емоціями на цілий день кожного присутнього, а щирі усмішки змусили вкотре переконатися, що українці – це нація переможців, сильних та незламних духом людей…             Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно.

Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!

 

Вітаємо переможницю

II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України 2024 

 

 Щиро вітаємо Негодюк Анну  Андріївну, ученицю 11 класу Пугачівського ліцею з перемогою та отриманим ІІ місцем у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН (секція:прикладна фізика; відділення: фізики та астрономії), що відбувся 17 – 18 лютого 2024 року. Науковий керівник дослідження, Репецький Олександр Борисович, допомагав у проведенні  дослідів з параболічним дзеркалом.  Результати дослідження розширили  знання учениці  про альтернативні джерела енергії,  підвищили  мотивацію у вивченні фізики та розвинули   інтерес до творчих досліджень. Це перша Анни Негодюк перемога. Бажаємо їй нових перемог та успіхів, адже попереду – НМТ і вступна компанія. Пишаємося такою ученицею та науковим керівником. Мирного неба і звершення усіх ваших мрій та сподівань.

 

 

Відзначення 210-річчя від дня народження

Тараса Шевченка

 

9 березня Україна відзначає 210 років від Дня народження Тараса Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча, Людини універсальних обдарувань та інтересів.

 

Усе його життя і творчість були присвячені волі, сталевому духові та нескореності українського народу.

У  1 класі до дня народження Т. Г. Шевченка  вчитель початкових класів  Осадча Г. І. провела виховну годину «Стежинами малого Шевченка». Діти  залюбки читали вірші Великого Кобзаря та малювали  ілюстрації  до його  творів.

Сьогодні в нашому ліцеї відбулося  загальношкільне  свято «Єднаймо душі словом Кобзаря», яке підготували вчителі української мови й літератури Безух О. В.,Колісник С. І. і   вчитель музики Чаюн О. А. разом з учнями 1-7 класів. Хлопці та дівчата у колоритних українських вишиванках читали  вірші великого Кобзаря, твори про його долю інших авторів, співали пісні на слова Т. Шевченка . Виховний захід мав на меті показати значення постаті Кобзаря для людства, з’ясувати актуальність його творів та зв´язок із сьогоденням, виховувати повагу і шану до геніального українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

А ви знали, що у Тараса Шевченка з’явився особистий акаунт в Instagram?

Національний музей Тараса Шевченка та RAVATAR  презентували першу офіційну Instagram-сторінку Тараса Шевченка, створену за допомогою штучного інтелекту. Сьогодні учні 8 класу Пугачівського ліцею разом з учителем української мови Павлюк Наталією Дмитрівною мали можливість познайомитись зі створеним віртуальним образом, який точно відтворює зовнішність поета, а також володіє великою  базою знань, яка охоплює повний спектр його творів. Там віртуальний поет коментує свої картини, вітає з Новим роком, а ще – запрошує на виставки власних картин.

Не оминули й сторінку сучасного блогера, який дуже схожий на Кобзаря, та від імені Шевченка публікує дописи . «Я воскрес, бо зараз я потрібен Батьківщині більше, ніж на небесах…» - прокоментував автор акаунта у бесіді з журналістами.

Доєднуйтесь і ви до перегляду!

Єднаймо Україну Тарасовим словом!

5 березня для учнів 6 класу класний керівник Безух О. В. провела виховний захід «Єднаймо Україну Тарасовим словом!». Виконуючи різноманітні завдання, діти здійснили цікаву й пізнавальну подорож  життєвим і творчим шляхом генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Учні поринули в неповторний світ його поезії, яка вчить тонко сприймати красу, осмислювати навколишню дійсність,співпереживати та любити свою Батьківщину. Шестикласники відкрили для себе нового Тараса Шевченка – провісника українського відродження.

   Щороку, на початку березня, у Пугачівському ліцеї відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

У цьому році Україна відзначатиме 210 років від дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Тарас Шевченко – це духовний символ боротьби українців за свободу і незалежність, за наше сьогодення і майбутнє. Натхненне слово Кобзаря, його вірші, думки та заклики сьогодні є надзвичайно актуальними.

4 березня у бібліотеці нашого ліцею була оформлена книжкова виставка «Сторінками долі Кобзаря», метою якої є привернути увагу дітей до поетичного слова генія, виховувати патріотизм;

відбулася виставка дитячих малюнків до творів Тараса Шевченка «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем» (1-7 кл.);

для учнів 2 класу класний керівник Репецька Р. В. провела виховний захід «Вшануємо Кобзаря», під час якого діти мандрували сторінками творчості великого поета, читали вірші зі збірки «Кобзар», виконували цікаві завдання.

Ментальне здоров’я 

Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни росії проти України. Підтримка психічного здоров’я людини стала одним з пріоритетних завдань державної політики. З метою створення психологічного комфорту дітей  у класі, формування дружніх, довірливих стосунків  04 березня Репецька Р.В., класний керівник 2 класу,  провела  психологічну гру «Назви сусіда лагідно».Проведений  захід сприяв профілактиці та зміцненню психологічного здоров’я вихованців, пізнанню власного внутрішнього світу, створенню позитивного емоційного настрою. Гра пройшла весело, цікаво та корисно.

1 БЕРЕЗНЯ ЩОРІЧНО ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ

 

        1 березня щорічно відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ. Саме в цей день набрав чинності статут Міжнародної організації цивільної оборони, який ухвалили 18 держав. 3 лютого 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про Цивільну оборону України", а 10 травня 1994 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 299, якою затверджується "Положення про цивільну оборону України». Вперше було визначено, що цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації та забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.

        Мета проведення Всесвітнього дня цивільної оборони полягає у поширенні громадської обізнаності щодо цивільної оборони, цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями, з метою кращого підготовки цивільного населення до захисту в разі надзвичайних ситуацій та зменшення ризику стихійного лиха.

    Всесвітній  день  цивільної оборони є приводом для працівників і учнів Пугачівського ліцею  у проведення загальношкільних заходів:

- проведено нараду педагогічного колективу щодо структури цивільного захисту ліцею, рівня підготовки працівників і учасників освітнього процесу, наявних індивідуальних засобів захисту, стану укриття;

- для учнів 8 класу та педпрацівників проведено практичне  заняття з медицини по наданню першої долікарської допомоги під час  надзвичайних ситуацій техногенного і воєнного характеру;

- учні початкових класів провели гру- естафету «День цивільної оборони», присвячену працівникам ДСНС України;

- для учнів  10 класу проведено вихону годину «Всесвітній День цивільної оборони».

     Життя людини – це найбільша цінність! Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Спускайтесь в укриття!

Зупинимо булінг разом!

 На сьогодні у світі  критичною залишається  проблема насильства  і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості  з метою її приниження.  Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини. З метою попередження, виявлення та профілактики насильства  серед неповнолітніх класним керівником 8 класу Чепель Л.П. 29 лютого була проведена  профілактична бесіда «Булінг у шкільному середовищі»  . Учні  дізналися: що таке булінг, які відмінності між поняттями "булінг" та "кібербулінг",як протидіяти насильству, як відрізнити типовий конфлікт  і непорозуміння між дітьми  від булінгу, до кого необхідно звертатися у таких випадках тощо. Підсумком бесіди був створений буклет. Захід пройшов  у дружній атмосфері, цікаво та змістовно.

Емоції керують нашим світом.

Світ здається яскравим, коли ми щасливі,

похмурим, коли нам сумно

Ірвін Девід Ялом

            Вибір життєвого шляху для молоді, яка не вміє правильно реагувати на події, що відбуваються, керувати власними емоціями, не готова долати труднощі, викликані мінливими обставинами, може стати проблемним. Як показує досвід, найбільшого успіху досягають ті люди, які здатні керувати власними емоціями та поведінкою, проявляють високий рівень стресостійкості та вміють швидко та адекватно реагувати у критичних обставинах. Саме з усвідомлення емоцій починається самоконтроль. Засвоївши навички опанування емоціями, людина стає здатною до прийняття 4 конструктивних рішень, контролю над імпульсивними почуттями та поведінкою,  може виявляти ініціативу, дотримуватися зобов’язань та швидко адаптуватися до обставин, про що наголошується у концепції Нової української школи. То ж з метою формування в учнів  5 класу поняття «емоції»,  вміння використовувати способи саморегуляції для корекції негативних емоцій та агресивних тенденцій поведінки, навчання  надавати допомогу одне одному в колективі,  розвивати  уміння розрізняти емоційні стани людини,  виховувати почуття відповідальності, культуру спілкування соціальним педагогом Павлюк Н.Д. 26 лютого була проведена година спілкування «Мої емоції» з використанням практичної вправи «Мистецтво бачити інших».

25 лютого 1871 року народилася видатна українська письменниця Леся Українка. Щороку в цей день ми згадуємо цю талановиту поетесу,  чий внесок в українську літературу досить вагомий. Вірші Лесі Українки - джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. До 153-ої річниці від дня народження цієї видатної поетеси учні 6 класу виготовили лепбук "Ні, я жива, я буду вічно жити" та взяли участь у конкурсі читців творів Лесі Українки "Горить зоря її поезії над краєм".

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Душа кожного народу – це його мова: рідна, батьківська, неповторна, єдина. Наша рідна мова – українська! Вона стала оберегом, символом єдності, знаком незламності й сили духу для кожного з нас.
У цей день у нашому ліцеї пройшли різноманітні заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..»:
- флешмоб «Живи, прекрасна наша мово!» (6 клас);
- квест-гра «Мово рідна, слово рідне» (5-6 кл.);
- інформаційні хвилинки «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу!» (7-8 клас);
- виховний захід «Твоя мова – твоя перемога!» (9-11 кл.);
- конкурс читців-декламаторів «Краса і сила українського слова» (5-11 кл.);
- участь учнів у обласній патріотичній вікторині «Мова – генетичний код нації».
Всі ці заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство рідної мови.
Отже, день пройшов цікаво і змістовно!

«Бережімо наш скарб - рідну мову!»- під таким гаслом були проведені виховні заходи в початковій школі до Міжнародного дня рідної мови. Діти із задоволенням брали участь у вікторинах, мовних іграх, конкурсах, розказували вірші та співали пісні про мову, які звучали в їхньому виконанні проникливо й душевно.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів у середмісті Києва. Загиблих учасників Революції Гідності називають Небесною Сотнею. Усі вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були і успішні підприємці, і студенти, і пенсіонери. Та вони стали уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну згадуємо ті доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. У Пугачівському ліцеї з метою вшанування пам'яті Героїв класним керівником 9 класу Гандзюк С.М. був проведений виховний захід "Вони завжди у наших серцях". Учні 8 під час виконання завдань та виготовлення буклетів також пригадали події, що відбувалися у 2013-2014 рр.
День Державного герба України - пам'ятна дата , що нагадує про встановлення державного символу. 19 лютого 1992 року Верховна рада України затвердила тризуб, як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба.
Учні 3 класу Пугачівського ліцею провели виховний захід "Відроджена святиня України", присвячений Дню Державного герба України.

Всесвітній день читання вголос

 Ми живемо в сучасному світі в добу технологій, які дуже стрімко розвиваються та захоплюють всю сферу нашого життя. Діти захоплюються гаджетами, втрачають цікавість до книги .Щорічно в першу середу лютого світ відзначає цікаве й добро молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію розпочав міжнародний освітній проект «LitWorld» у 2010 році. Для участі у святі достатньо вибрати книжку на свій смак, знайти слухачів і просто прочитати вголос. Цьогоріч цю ініціативу підхопили учні початкових та 6 класів.  Для читання обрали улюблені книги. Діти читали вголос, обговорювали зміст , ділилися враженнями та думками щодо прочитаного. Такі заходи надихають дітей і дорослих більше читати і спілкуватися між собою, обговорювати, ділитися думками, враженнями. Читаючи більше книжок, діти підтримують можливість відкрити для себе нові ідеї та цілий світ, про які вони навіть не догадалися. Відтепер ця ініціатива стане традиційною в нашій ліцеї.

Птахи – невід’ємна частина живої природи.У житті нашої планети птахи відіграють велику та багатогранну роль. Їх відомо понад 8600 видів, а на Україні – понад 300 видів. Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Тому й гинуть птахи у сильні морози. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички та постійно підгодовувати їх.

Традиційно наш ліцей в зимовий період з  3 лютого  у День підгодівлі птахів  проводить акцію «Нагодуй птахів взимку». Мета акції – виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, розвиток почуття відповідальності за довкілля. Так, цього року учні початкових класів разом  з батьками виготовили годівнички для пташок, а потім із класними керівниками розвісили їх перед школою та наповнили  їх зернятами . Підгодовування птахів  дає дітям можливість спостерігати  за ними, та виховувати в учнів почуття добра і  милосердя. Адже звичка робити добрі справи  виховується змалечку. Допоможемо птахам взимку, а вони віддячать нам влітку!

Герої_Крут_памятаємо

   29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.                     

      З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами у нашому закладі Чепель Л.П. на уроках історії для учнів 6-7 класів  провела  історичний екскурс у далекий січень 1918 року, коли відбулися ці страшні події, а  учні 5 класу під час пізнавальної гри-доміно,  встановили хроніку подій січня 1918 року та подвиг Героїв Крут. Діти вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

          Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття  патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших юних героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю...., як потрібно любити свою Батьківщину..

                    28 січня – День затвердження Державного Прапора України.

   28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про затвердження Державним Прапором України Національного прапора». Документ офіційно затвердив прямокутне полотнище із двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору і нижньої – жовтого. Символ нашої держави. 

Символ БОРОТЬБИ і ПЕРЕМОГИ!

  Державний Прапор як символ нашої країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

 Наш обов’язок перед нинішнім і майбутнім поколіннями – зробити український Державний Прапор впізнаваним у всьому світі символом успішної країни, яка здолала зовнішні загрози і внутрішні виклики та сформувала гідне суспільство!

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

 Засвоїти уроки історії – обов’язок теперішніх і прийдешніх поколінь. Напередодні цього дня, у Пугачівському  ліцеї був проведений виховний захід “Голокост нам треба пам’ятати”, який підготувала та провела учитель історії Лілія Чепель з учнями 8 класу. Здобувачі освіти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Також переглянули відео “Наша пам’ять, наша біль – Голокост”.

У День скорботи і пам’яті ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо великій втраті безневинно убитих.  Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але хай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися. Світла пам'ять усім страченим без вини!

Будемо пам’ятати…

 

           Майоріє прапор України!

З метою формування в учнівської молоді почуття національної гідності, патріотизму, причетності до історії і сьогодення України,активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни, вихованці Пугачівського ліцею долучилися до обласного фото - челенджу "Майоріє прапор України!"

День Соборності України святкують 22 січня в пам'ять проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. Цього історичного дня 105 років тому українські землі вперше об'єдналися в одній державі.

    Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої праці заради майбутнього як на полі бою, так і в тилу. Коли ми, з різних регіонів країни, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове та важливе, адже у нас спільна ціль: єдина,незалежна та соборна Україна. 

    У Пугачівському ліцеї було проведено  Чепель Л.П.,  вчителем історії загальношкільний виховний  захід: "Соборна моя Україно!", а класним керівником 2 класу Репецькою Р.В.  інформаційну годину "День Соборності ".  Діти пригадали історію свята, переглянути відео та прочитали спільну молитву за наших Захисників та Захисниць. Проведений захід посилив віру в те, що територіальна цілісність нашої Батьківщини, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми ще більше упевнилися, що «Україна – єдина країна».  Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! 

Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності.

Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

      Закінчення першого семестру 2023-2024 н. року співпадає з довгоочікуваними Різдвяними та Новорічними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу- прикрасити новорічну  ялинку, шкільне фойє  сніжинками, гірляндами та іграшками. І в цьому діткам допомогли вчителі Чаюн О.А., Джемесюк Л.В., Чепель Л.П.. Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес. Чарівне  дійство завітало  і до учнів початкових класів нашого ліцею. На святі діти колядували,співали, танцювали, розказували вірші, презентували новорічні костюми і звичайно за це отримали солодкі подарунки. Усі присутні отримали задоволення та новорічний настрій.                         

   У цей особливий час хочемо висловити щирі слова вдячності та поваги нашим захисникам – героям Збройних Сил України. Завдяки Вам ми маємо можливість  спокійно святкувати  Новорічні свята! То ж нехай Новий 2024 рік принесе  спокій та мир, тепло та затишок

і обов'язково ПЕРЕМОГУ.

 Формування цінностей у дітей починається зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя. Діти рідко стикаються з цією темою, а вона складна і потребує комплексного підходу. Ще менше з учнями говорять про доброчесність – як протиставлення корупції. У рамках Тижня доброчесності та на передодні дня боротьби з корупцією для учнів 8 класу була проведена онлайн виховна година "Подолаємо корупцію разом". Школярі переглянути відео та обговорили види корупції. Під час проведення бесіди вчитель і учні сформулювали поради щодо запобігання корупції. Також пройшли онлайн вебквест "Корупція VS доброчесність".  

7 грудня – Всесвітній день української хустки. Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, яка обєднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.                                  Неймовірно розкішні та красиві хустини в народному стилі уквітчали сьогодні Пугачівський ліцей. Дівчата принесли  до школи хустки,  вбрались в оберіг та символ жіночності і  влаштували  флешмоб  “Одягни хустку – прикрась себе" , ” Хустку одягаю-перемогу  закликаю”, а 6 класі відбувся  виховний захід  «Українська хустина – споконвічний оберіг українців». Учні дізналися   про історію виникнення  української хустки, про носіння її в різних  регіонах України, про обряди і звичаї, пов'язані з хусткою. Носити хустку - це красиво,  стильно і модно. Одягаймо українське. Це — код нашої нації, наш тренд.

Сьогодні, 6 грудня, Україна відзначає подвійне свято. День Збройних Сил України та День Святого Миколая.  День ЗСУ в Україні завжди відзначався з гордістю та пошаною. Адже українські воїни – це справжні мужні сини та доньки, що стали на захист Батьківщини та дають відсіч російським загарбникам. Класним керівником 10 класу Глушко Т.В. була проведена виховна  година  «Козацькому роду нема переводу». Школярі ознайомили з історією свята, історією утворення української армії та з її героїчними сторінками. Згадали українських гетьманів, славних козаків, сучасних кіборгів, які самовіддано захищають нашу землю! Учні хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників та від щирого серця подякували нашим захисникам і захисницям за хоробре служіння державі й українському народу і побажали  усім воїнам, військовослужбовцям, що стоять на захисті України, здоров’я, вірних побратимів, оптимізму, бойової витримки, військової удачі та якнайшвидшого повернення до своїх родин! Нехай Господь береже кожного українського воїна.

Україна пишається своїм військом. Слава Збройним Силам України!

Сьогодні, 6 грудня, відзначається День Святого Миколая – свято, яке люблять і діти, і дорослі. Це свято добра, чудес і здійснення бажань. Святий Миколай – один із найулюбленіших святих у світі. За легендою, Миколай був дуже добрим і щедрим чоловіком. Він допомагав усім, хто цього потребував, і завжди виконував бажання слухняних дітей. Завітав Святий Миколай і до учнів 4 класу із подарунками та листами.Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали всіх, якою великою справою є творити добро, дарувати одну любов та доброту.

 25 листопада стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У рамках даної акції класним керівником 8 класу Чепель Л.П. була проведена година спілкування «Ми проти жорстокості та насилля» під час якої учні отримали інформацію, як можна захистити себе і куди, у разі потреби, звернутися за допомогою. Проведений захід став приводом для аналізу власних дій, вчинків та сприяє вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини і переосмислення цінностей.

Ой прийшла Калита

Відчиняй ворота, 

Будем калиту кусати

І Андрія прославляти

День Андрія Первозванного, за новим церковним календарем відзначаємо 30 листопада. У цей день прийнято веселитися, адже відзначають свято Калити. Це одне з найвеселіших у зимовому циклі свят. Учні 4 класу разом з вчителькою Стадник Л.В. кусали Калиту , яку спекла  одна із бабусь учнів. Однокласники мали можливість її скоштувати, але не просто скуштувати, а спробувати відкусити від калити кусочок, що висіла на стрічці, сидячи верхи на коцюбі. Непросте, але дуже веселе заняття. Дітки мали змогу позмагатися в кусанні калити. Звичайно, потім розділили солодкий обрядовий корж на всіх і покуштували. Смакота! Ось так навіть під час навчання можна зберегти наші українські традиції й передавати їх наступним поколінням.

 

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями. З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в ліцеї було проведено виставку стіннівок та тематичні виховні години. Учні переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики.
Звертаючись до учнів ліцею, учителі закликали всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 25.11.2023 року о 16.00.

ПАМ’ЯТАЄМО....

Напередодні   Дня пам’яті жертв Голодомору  класним керівником 5 класу Кравець Г.В.  була проведена виховна година  "Україна пам'ятає!". Організовано виставку книжкової літератури. Проведено акцію «Свічка пам’яті». Учні дізнались про події 1932-1933 рр. та про  символи Голодомору - свічу памяті, хлібину й колосся пшениці.  Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

21листопада_День_Гідності_та_Свободи
Моя Україна, це прапор блакитний
із жовтим колоссям і пташка в гаю.
Ніхто не вбиває, ніхто не стріляє,
ніхто не загарбує землю мою…
…Така Незалежна Соборна Країна,
омріяна в думці і бачена в снах.
        День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013-2014 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі. Цього року День Гідності та свободи Україна відзначить під гаслом «Заряджені Гідністю і жагою Свободи». 21 листопада, з нагоди 10-тиріччя від початку Революції Гідності, у нашому ліцеї під керівництвом вчителя історії Чепель Л.П.та учнів 5-7 класів пройшов загальношкільний  виховний захід «Україна – це територія Гідності і Свободи». Було проведено  хвилину пам’яті, діти розказували вірші, заспівали пісню. Відзначення Дня Гідності та Свободи допомагає усім нам мобілізувати нашу історичну пам'ять, більше розуміти причини й усвідомлювати історичні уроки, ставати сильнішими, міцнішими, бути переможними на всіх фронтах, які веде сьогодні Україна, захищаючи свою незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!

                  У рамках Тижня безпеки дорожнього руху учні 7 класу разом з класним керівником

Репецьким О.Б.,17 листопада,  приєднались до Єдиного уроку з безпеки дорожнього руху, провели бесіду про правила поведінки на вулицях і дорогах під час їзди на велосипеді, удосконалили знання з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому та пройшли тест " Наш друг- дорожній рух" . Школярі дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки.

 Щоб по вулиці гуляти треба правила всім знати

Життя- це наше багатство і нам потрібно його берегти. А щоб не сталося біди, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації  і головне чітко дотримуватися правил. Під час Тижня дорожнього руху учні 2 і 4 класу  переглянули відео про дорожній рух, розгадали загадки, зачитували правила поведінки та пройшли тестові завдання за що отримали сертифікати. Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними під час руху, адже від цього залежить життя і здоров'я .

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості.

У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри.Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя,  звичаїв, традицій, ідей і почуттів. У рамках даного свята відбулися тематичні виховні заходи у нашому ліцеї.

Будьмо толерантними! Пам'ятаймо, що толерантність врятує світ!

Під час Тижня безпеки дорожнього руху учні 1, 5,7,8 класів під керівництвом вчителів Осадчої Г.І.,
Кравець Г.В. взяли активну участь в онлайн - проекті "Розумний вулик" з використанням освітньої платформи "Всеосвіта" .
Переможці отримали сертифікати про успішну участь в інтенсиві "Наш друг - дорожній рух!"
Вітаємо переможців!

Учні 8 класу  приєдналися до  2-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху , який  проходить з 13 по 19 листопада 2023 року. Класним керівником Чепель Л.П. 14 листопада  було проведено годину спілкування  «Увага! Дорога!». Школярі повторили Правила дорожнього руху,  поведінки на вулиці, дорозі,в транспорті. За допомогою різних вправ  діти вчились знаходити вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Захід пройшов цікаво та змістовно.

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. Добро – це як чарівне слово, яке робить наше життя щасливішим. Коли ти робиш щось хороше для інших, це ніби магія: воно повертається до тебе ще більшою радістю і теплом... У цей день класними керівниками нашого закладу були  проведені Уроки Доброти. Так, Ріта Василівна  з учнями 2 та 1  класів розпочала свій день з приємних справ. Школярі виготовляли  квіти, малювали сердечка, добрі справи і  вчинки. У 3 класі пройшов захід "Твори добро!" на якому школярі розповідали про добрі вчинки. Учні 4 класу разом з Людмилою Віталіївною вивчили правила доброти  та долучилися до виставки малюнків «Естафета добра». У 6 класі відбулася година спілкування «Добро починається з тебе». Діти говорили про доброту, милосердя, добрі вчинки, без яких світ став би жорстоким. Учні зрозуміли, що творити добро зовсім не важко, що, віддаючи щось хороше і добре, отримуєш набагато більше.  Щоб повірити в добро, дитина сама повинна зробити добру справу. Саме цього навчала учнів 8 класу на Уроці Доброти класний керівник Чепель Л.П.. Діти писали, що таке  "доброта" та  мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили, кому допомогли, сказали добрі слова рідним, друзям, підтримали тих, кому це потрібно. Сьогодні школярі на заняттях отримували позитивні емоції, вчились взаємодіяти один з одним, знімати нервову напругу, говорити одне одному приємні слова – компліменти. Усі ми різні, але в серцях у нас є щось спільне – бажання бути приязними та людяними один до одного.

                 Тому нехай кожен день буде для нас Днем Доброти, а не лише 13 листопада.

Скляна трубочка тоненька,

Рідина в ній червоненька.

Як тепло — вгору стрибає,

А як холод — униз спадає.

Є шкала й цифри малі.

Як же зветься це? Скажи мені! 

(Термометр)

06 та 07 листопада  на  уроках ЯДС   учні 2 класу разом з вчителем Репецькою Р.В. ознайомилися з будовою, видами термометра та  провели цікаві спостереження - досліди зміни  температури води і  повітря . Учні  також  спостерігали за зміною температури під час нагрівання та охолодження води, визначали температуру повітря у класі та на вулиці. Діти ознайомилися з правилами користування  термометром. Уроки пройшли в атмосфері радості пізнання та цікавості. Сподіваємось, що отримані знання відкладуться у дитячій пам'яті і будуть застосовані вдома на практиці.

       06 листопада  2023 року  у Пугачівському ліцеї було проведено І етап  ХІV Міжнародного    мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів.

  Міжнародний конкурс проводиться чотирнадцятий рік поспіль, головною метою конкурсу  є вшанування творчої спадщини Т. Г. Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді та рівня мовно-літературної освіти в Україні та за її межами.  Участь у конкурсі взяли  19 учнів 5-11 класів. Виконуючи завдання Конкурсу, учасники давали відповіді на короткі запитання щодо життя і творчості видатного Кобзаря та писали короткі твори на запроновані теми. Тепер очікуємо результати Конкурсу, які будуть оголошені на робочій лінійці.

                   Осіння толока продовжується ....                      

 Осіння пора додає чимало роботи -природа починає скидати свої золоті шати і тому  багато роботи та турбот на території нашого навчального закладу: впорядкувати клумби, зібрати опале листя та гілки, навести лад на всій території, підготуватись до зими.  Осінній вітер і тепло сприяли позитивному настрою учасникам толоки.  Учні та  вчителі попрацювали на славу.

Тільки всі разом – ми наведемо лад у нашому спільному домі.

Дякуємо всім учасникам,які допомогли у прибиранні шкільної території.

2 листопада 2023 року розпочався  XXIV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у закладах освіти Жашківської міської ради. Відбувся І етап конкурсу знавців української мови і у нашому ліцеї. Головна мета конкурсу -  утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Учні 3-11 класів змагались у майстерності написання диктантів. Із завданням справились всі класні колективи, підсумки будуть оголошені на робочій лінійці. Вивчаймо рідну мову, адже це душа нашого народу!

Осінні канікули...  Для педагогів - це не лише перепочинок, розрядка, зміна видів діяльності, а й період професійного зростання, надолуження освітніх прогалин та саморозвиток. Це час саморозвитку, перезавантаження, наповнення внутрішнім ресурсом.

 Наші колеги Бабійчук І.П., директор ліцею  та Джемесюк Л.В., педогог-організатор взяли активну участь,  30 жовтня 2023 року , у педагогічній конференції освітян Жашківської міської територіальної громади з  гуманної педагогіки на тему «Світлими думками плекаємо нашу Перемогу!» модераторем якої була Сліпенко Г.І., методист відділу освіти.  Учителі поділилися своїми роздумами, досвідом, ситуаціями з педагогічної практики в умовах війни.

Проводимо час на канікулах з користю!

Сьогодні учні Пугачівського ліцею взяли участь у зустрічі в рамках глобальної ініціативи КРMG Global Cyber Day 2023,тематика якої були:

-Захист особистих даних в Інтернеті

-Безпечне використання соціальних мереж

-Протидія  кібербулінгу

-Протидія шахрайству та кібератакам

-Безпечне використання штучного інтелекту

-Кар’єра в кібербезпеці.

Діти отримали практичні та актуальні для сьогодення знання, які допоможуть в майбутньому захиститися від шахрайства та можливо збудувати кар'єру в ІТ-сфері.

День визволення України від німецько-фашистських загарбників

 28 жовтня,  ми відзначаємо 77-у річницю визволення України від фашистських загарбників. Це свято відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. З нагоди Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників 27 жовтня педагогічними працівниками та  учнями було вшановано пам'ять про загиблих на фронтах, закатованих у фашистських катівнях, спалених у пекельних крематоріях, замучених голодом, замордованих страшною війною хвилиною мовчання та покладено квіти до пам'ятника.

Будемо пам'ятати і не забудемо!

День української писемності та мови – це державне свято, яке цього року відзначається  27 жовтня.Цей день – це вшанування українського слова в усій його красі й милозвучності, розмаїтті та влучності.Учні 6 і 7 класу з нагоди цього свята провели флешмоб «Українська – мова миру». Діти закликали всіх плекати й вивчати, шанувати й берегти, збагачувати та популяризувати українську мову, бо рідне слово - це оберіг для кожного з нас і для нашої держави.

 

Хай мова рідна світом полетить –

Нескорена, незламна, вільна!

Хай українська - мова миру, зазвучить!

Все буде добре, мово, ти могутня й сильна

Учні 8 класу Пугачівського ліцею долучились до мовної гри, де в  теплій атмосфері зустрілись пані Мова та пані Осінь.Пані Мова й пані Осінь – дві давні подруги. Вони мають звичку зустрічатися у жовтні в саду пані Осені напередодні Дня української писемності та мови. Під час їхніх посиденьок виникає неповторна мовно-осіння гармонія!

ПАМ'ЯТКА НА ПЕРІОД ОСІННІХ КАНІКУЛ

 

25.10.2023 – 31.10.2023

 

До уваги батьків та учнів!

 

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році. Це всього тиждень, але його слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. Подорожі, екскурсії, веселі і радісні зустрічі з друзями - ось яким повинен бути справжній відпочинок. Просимо  учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул.  Обережна поведінка під час канікул – запорука життя і здоров'я!

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!

Ось і наступила справжня осінь.... А із її приходом шкільне подвір’я вкрилося опалим  жовтогарячим  та багряним листям. Але ж осінь — це не тільки привід помилуватися природою, а й нагода попрацювати. Так учні та вчителі Пугачівського ліцею озброюються граблями та мітлами, щоб прибрати закріплену за ними територію. Прибирання опалого листя — дуже кропітка справа, зізнаються учні, адже досить лише одного, навіть незначного пориву вітру, як на тільки-но прибрану ділянку вистилається нова ковдра з листочків. Народна мудрість вчить: «Терпіння та труд все перетруть», тож діти не здаються, завзято борються за чистоту своєї школи.

Пиріжки, вергуни, рогалики, печиво, тістечка, цукерки, піца, а також поробки. Таке розмаїття товарів можна було побачити на ярмарку. Ціни – символічні. По кишені більшості школярів. Сьогодні, 23 жовтня , в Пугачівському ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. До організації долучилися як учні, так і їхні батьки разом із вчителями. Зібрані кошти будуть витрачені на потреби наших захисників і захисниць. Велика подяка всім, хто причетний до такої важливої і необхідної справи. Дякуємо за вашу працю та небайдужість, за активність, за нашу спільну мету, адже в єдності – сила! І в кожного єдина мрія, що гуртує українців – Перемога і мир!🇺🇦💛💙

18 жовтня 2019 року  щорічно відзначається  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований Європарламентом у 2007 році. Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, в ліцеї пройшли різноманітні заходи.  Мета яких -   підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Глушко Т.В., класний керівник 10 класу ознайомила учнів з причинами поширення торгівлі людьми у світі і в Україні, шляхами потрапляння українських громадян до рук торговців людьми та правилами поведінки в різних життєвих ситуаціях.Школярі долучилися до всеукраїнської акції «Протидія торгівлі людьми» та створили презентацію.

Один з найпопулярніших продуктів у світі,  без якого, мабуть, не обходиться жоден день нашого життя, - це, звичайно ж, хліб. Тому не дивно, що у нього є своє свято - Всесвітній день хліба, який відзначається щорічно 16 жовтня. До цього свята класний керівник 4 класу провела виховний захід "Хліб - усьому голова" під час якого діти дізнались багато цікавого про хліб та розфарбували малюнки різного виду хліба.

Турбота про ментальне здоров’я – це щоденна праця. Це такий саме обов’язок, як і щодня дотримуватися правил гігієни, харчуватися. Тому ми не раз у місяць згадуємо, що потрібно поцікавитись емоційним станом ближнього, а щодня робимо маленькі кроки, які обов’язково дадуть свої плоди.

 

З метою створення умов для збереження і розвитку психічного здоров’я учасників освітнього процесу Пугачівського ліцею, формування позитивного мислення, ефективного спілкування, гарного настрою соціальний педагог Павлюк Наталія Дмитрівна розробила пам’ятку для батьків « Щоденна турбота про ментальне здоров’дитини», провела акції «Колекція добрих слів» та «Торбинка гарного настрою». Торбинка з цукерками, до яких прикріплені різні побажання, здатна не тільки порадувати, але і подарувати приємні спогади і позитивні емоції. Всі із задоволенням брали участь, даруючи один одному щирі посмішки та тепло своїх сердець.

        6 жовтня учні Пугачівського ліцею переглянули «Всеукраїнський урок єдності», присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям. Ця ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення. Під час трансляції учні  дізнались  хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції. Наприкінці телевізійного уроку дітям було запропоновано пройти невеличку тест-гру, яка складалася з 7 запитань. За підсумками провели дискусію, використовуючи рекомендації від IREX та Фільтра.

       Вивчаємо інформатику по-новому!

         У нашому ліцеї запустили модуль "Оновлена інформатика. ІТ-студії" на платформі "Дія.Освіта", яку було презентовано  у вересні Міністерством  цифрової трансформації . ІТ-студії - це новий підхід до викладання вивчення інформатики в школі. Ініціативу учителя інформатики Павлюк Н.Д. підтримали учні  та  батьки. Тож тепер  на уроках інформатики  використовуються сучасні технології, учні вчать мову програмування, розвивають актуальні цифрові навички.

       Уроки інформатики проходять цікаво та зрозуміло.

УРОК ДОБРОТИ
4 жовтня – Всесвітній день тварин.
Саме тому 4 жовтня учні 2,6,8 класів Пугачівського ліцею долучилася до IІI Всеукраїнського уроку доброти, який провели класні керівники Репецька Р.В.,Безух О.В., Чепель Л.П..  Цей захід проходить щорічно в закладах освіти нашої країни за ініціативи Благодійного фонду допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа» та за підтримки МОН України. IІI Всеукраїнський урок доброти присвячений гуманному та відповідальному ставленню до тварин, особливо до чотирьохлапих, що опинилися поза домівкою.  Під час проведення уроків ліцеїсти поділилися розповідями про своїх чотирилапих улюбленців, ознайомилися з юридичною відповідальністю за жорстоке поводження з тваринами, обговорили важливі питання ставлення до безпритульних тварин, піклування про них. Крім того, учні розширили знання про гуманні шляхи розв’язання проблем тварин, які втратили своїх господарів, та безпечну поведінку при зустрічі з безпритульними собаками чи котами.  

Такі заходи дарують дітям гарний настрій та виховують відповідальне і турботливе ставлення до тварин, вчать допомагати і любити чотирилапих.

Діти ще раз переконалися в тому, що відповідальне та гуманне ставлення до тварин, піклування про них робить наш світ кращим.

Щороку у вересневий місяць Пугачівский ліцей проводить " Тиждень початкової освіти НУШ"

Учителі та учні початкової ланки провели цікаві , пізнавальні, розважальні дні тижня: " Математика навколо нас", "Умілі руки - мої трудівники", "День здоров'я", "В гості казка завітала", "День свят моєї країни". А також діти  взяли активну участь у акції  "Допоможи захисникам, Україну боронити".

                                    Вітаємо !

1 жовтня  наша країна відзначає важливе державне свято - День захисників та захисниць України водночас із Днем Українського козацтва  та Покрови Пресвятої Богородиці!

Шануємо та дякуємо нашим Героям, усім хто боронить та боронив нашу країну. Знаємо, що кожен з нас, прокидаючись вранці, в першу чергу дякує Збройним Силам України.

  Традиційно напередодні у нашому ліцеї відбулося інтерактивне заняття з учнями 1-4 класів "Козацькому роду нема переводу " під керівництвом вчителя історії Чепель Л.П.. Школярі  поринули в минуле нашої країни, пригадали " Хто такі  козаки? "та порівняли із ЗСУ. Діти проявили неабиякий інтерес до історії, традицій та звичаїв українського народу. Учні  відгадували загадки, розмальовували малюнки, робили витинанки та написали листи нашим захисникам.                                                            Заняття пройшло цікаво  в ігровій формі. 

                          Слава Україні! Слава українським Героям!  Слава нашим захисникам!

 ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ БАБИНОГО ЯРУ

   Сумні сторінки історії…..

Жахливі сторінки історії, але ми маємо їх пам`ятати!

   У роки Другої світової війни Бабин Яр у Києві став місцем великої трагедії. Місцем, де у 1941 році за кілька днів нацисти розстріляли більш ніж 30 тисяч київських євреїв. А за два роки окупації кількість жертв в урочищі сягнула 100 тисяч людей різних національностей. Здавалося, це жахіття залишилося назавжди в минулому. Але через 82 роки в Україні, у центрі Європи, це знову повторилося. Розстріли, масові поховання...

     З нагоди 82-ї річниці трагедії Бабиного Яру та з метою розширення в учнів знань про історичні події Другої світової війни 1939-1945 років, про Бабин Яр та виховання у них поваги до історичного минулого українського народу вчителем історії Чепель Л.П. для учнів 7,8 класів  був проведений  урок - реквієм "Бабин яр в пам`яті навічно".

                                 День партизанської слави

 

 25 вересня з метою вшанування подвигу партизан і підпільників у роки Другої світової війни вчителем  історії  Чепель Л.П. було проведено бесіду з демонстрацією  відео на тему: « День партизанської слави» та « Значення партизанського руху під час Другої світової війни» для учнів 10-11 класів..
Плине час, проте мужність, відвага, героїзм і самовіддача партизан –у роки Другої світової війни залишатиметься прикладом для сьогоднішнього та прийдешніх поколінь.

21 вересня до Дня миру учні 6 класу провели флешмоб «Діти за мир та щастя в Україні», який відбувся під девізом "Без миру немає дитинства, без миру немає майбутнього!".

Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир – це не означає виграти чи програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

 

           З нагоди Дня миру у нашому ліцеї пройшли тематичні заходи. Зокрема серед учнів початкових класів відбулася акція «Я голосую за мир», під час якої діти на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті, вирізали голубів, розмальовували малюнки, робили різні аплікації. 

Посмішки на обличчях, радість в серцях дітей  вселили надію, що  в Україні та в усьому світі не буде місця війнам!

 

   З метою  профілактики захворювань на лептоспіроз   медичною сестрою Коханевич О.В. проведено санітарно-просвітницьку роботу з усіма учасниками освітнього процесу на тему: «Як вберегтися від захворювання на лептоспіроз», «Заборони купання та рибальства».

           20 вересня учні 7 класу разом з класним керівником

Репецьким О.Б. провели позакласний захід "Увага на дорозі - життя у безпеці", який був спрямований на залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулиця, дорогах, у транспорті, попередження дитячого травматизму. Учні обговорили правила поведінки в громадському транспорті. Діти зрозуміли, що їх безпека- в їх руках. Якщо знати і дотримуватись правил дорожнього руху –ти захищений від неприємностей.

У межах місячника "Увага! Діти на дорозі" для учнів  5 класу класним керівником Кравець Г.В. було проведено інтерактивне заняття "Безпечна дорога додому". Діти пригадали і вивчили нові правила дорожнього руху та навчились правильно переходити дорогу. Заняття пройшло цікаво, учні отримали знання,які допоможуть   зберегти своє життя!

Із метою активізації  попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму у межах місячника "Увага! Діти на дорозі"  учні 2 класу разом з класним керівником Репецькою Р.В. повторили знайомі та вивчили нові правила дорожнього руху. Із зацікавленістю відповідали на запитання вікторини, відгадували загадки, обговорювали безпечні маршрути. Отримані  знання  допоможуть   зберегти своє життя та не потрапити в  біду.

У рамках місячника «Увага! Діти на дорозі» на уроці інформатики учні 7 класу разом з вчителем Павлюк Наталією Дмитрівною вивчали правила дорожнього руху за допомогою комп'ютерної гри "Дорога до школи" та створили анімації "Безпека на дорозі" у середовищі програмування Scratch.

Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління. 1 вересня в Пугачівському ліцеї  пройшло свято Першого дзвоника! На святі були присутні учні 1-11 класів, батьки, вчителі, почесні гості. Директор школи  Бабійчук І.П. привітала всіх з чудовим святом 1 Вересня – Дня  Знань, який відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен з учнів, за допомогою вчителів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

       Сьогодні для України настали тяжкі часи. Неоголошена війна, яка зруйнувала найвищі мрії, забрали  життя – юних, світлих, квітучих. Присутні на лінійці вшанували хвилиною мовчання та віддали шану тим, хто поліг за свободу та незалежність нашої держави 

    На урочистому зібранні  звучали привітання на адресу учнів і вчителів, всіх, завдяки кому ми маємо таку чудову можливість - бути освіченими людьми! А ще… Ще ми дякуємо всім тим, без кого наше свято було б неможливим: нашим ЗСУ!

Разом до Перемоги!

Слава Україні!💙💛