Шановні учні, вчителі, батьки!
Здоров'я - це найважливіше, що є в житті кожної людини.

Зміцнюйте та бережіть його!
Юний друже!
У цьому розділі ти знайдеш деякі поради, які допоможуть тобі зорієнтуватися у складних ситуаціях.

Тому читай їх уважно і намагайся їх запам’ятати!

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

 

Закони

 

Правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів

Графік бесід.pdf
Adobe Acrobat Document 198.5 KB

Пам’ятка

про правила поводження

в разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів

УВАГА!

Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв і предметів, часто замаскованих під авторучки, мобільні телефони, гаманці, мінімагнітофони, дитячі іграшки, поміщених у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і залишених у багатолюдних місцях.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає граничної уваги і обережності.

ВІД ТВОЇХ ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ТВОЄ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

· наближатися до предмета;

· пересувати його або брати в руки;

· розряджати, кидати, ударяти по ньому;

· розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

· приносити предмет додому, у табір, у школу.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

· негайно (з безпечного місця) повідомте

чергові служби МНС (тел. 101),

 міліцію(тел.102);

· не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;

· припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

· не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

· дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:

·одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

·візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

·під час евакуації слідуйте маршрутом, указаним органами, які проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

·тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

· обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів і т.п; у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника аб освічки – користуйтеся ліхтариком;

· негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

· з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

· перевірте, як ідуть справи в сусідів – їм може знадобитися допомога.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Матеріали підготовлено на основі методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 30.07.2014 р. № 1/9-385 щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами.

 

         

Вибухонебезпечні предмети. Як не стати жертвою небезпечної знахідки

ПАМЯТКА для батьків

щодо першочергових дій

у разі виявлення ознак вибухового пристрою

 або схожих на них предметів

Памятка ВНП для батьків .pdf
Adobe Acrobat Document 212.1 KB

Використання газу в побуті

Правила безпеки життєдіяльності у весняно-літній період

Правила безпеки життєдіяльності у весняно-літній період
Правила безпеки життєдіяльності у веснян
Adobe Acrobat Document 213.1 KB

 

Звіт

Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності Пугачівського ліц

        З 24 по 28 квітня в Пугачівському ліцеї проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності .

Мета тижня : робота  з дітьми щодо профілактики травматизму, навчання правил безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, безпечного відпочинку, виховання поважного ставлення до безпеки людини, вироблення навичок поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Девіз: "Наша безпека у наших руках"

Протягом тижня  була проведена цілеспрямована робота щодо виховання відповідального ставлення до безпеки людини, формування основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях.

            Учителями 1-4 класів були проведені такі заходи,як рольові ігри «Ми-пішоходи», «Вогонь - друг, вогонь-ворог»; бесіди «Безпека на дорозі» , «Небезпечні вибухові предмети», «Безпека в школі», «Подорож у світ безпеки», «Цінність життя і здоров'я», «Небезпечні вибухові предмети»; конкурс малюнків «Безпека і ми».

             Для учні 5 – 11 класів були організовані  бесіди «Обережно на дорозі», «Правила поведінки в екстремальних ситуаціях»; практичні заняття: «Як правильно переходити дорогу» , «Допоможи другу», надання першої медичної допомоги при різного виду травмах ; хвилинки дискусії «Будь обережним на вулиці і вдома» ; брейн- ринг «Про безпеку пам'ятай»; виховна година «Небезпека поруч» ; година спілкування «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами»; переглянуто  відео з подальшим обговоренням «Правила поведінки у небезпечних ситуаціях»; виготовлено буклет «Мінна безпека».

           Проведено  практичні тренування:

-  щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце при виникненні пожежі (складено акт);

-щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в укриття за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога» (складено акт).

        Усі заплановані заходи у межах Тижня пройшли організовано та цікаво. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності.


11 травня 2023 року у Пугачівському ліцеї пройшов День цивільного захисту. Основна мета заходу – вироблення алгоритму ефективних дій безпеки життєдіяльності у дітей під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Учні та працівники  школи вдосконалили свої теоретичні знання та практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє життя і здоров’я.

      Вранці школярі зібрались на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту. Протягом дня в цікавій та змістовній формі класні керівники провели підсумкові заняття з правил поведінки при знаходженні невідомих предметів, при обстрілах та терористичних актах, радіаційній небезпеці, при пожежах, вибухах та діях в  надзвичайних ситуаціях. Учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; писали диктанти; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.   Так,   учні 3 класу (кл. кер. Стадник Л.В.) подивилися анімований ролик "Сирена- моя помічниця". Провели бесіду " Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися в такій ситуації". Учні 4 класу (кл. кер. Осадча Г.І.) написали диктант "Як попередити пожежу" та подивились відеоролик "Мінна безпека". У 5 класі ( кл. кер. Безух О.В.)  був проведений урок із мінної безпеки, на якому діти дізналися, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися, якщо побачив міну чи боєприпас.  Учні також переглянули мультфільми про вибухонебезпечні предмети та виготовили лепбук із мінної безпеки. Для учнів 7 класу(кл. кер. Чепель Л.П.)    був проведений  урок – практикум «Допоможи собі сам» у ході якого учні ознайомились  з тематики цивільного захисту, дізналися про сучасні засоби пожежогасіння, повторили правила використання індивідуальних засобів захисту органів дихання, дії населення під час різних видів надзвичайних ситуацій.  Для учнів 8 класу класним керівником Гандзюк С.М. проведена бесіда "Убезпеч своє життя" (Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів). Переглянуто документальний фільм ''Небезпечні знахідки". Опрацьовано пам'ятку ''Правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів ''. Учні 9 класу (кл. кер. Глушко Т.В.) провели квест "Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях".

      Підсумком Дня ЦЗ стала евакуація учасників навчального процесу на випадок пожежі та змагання класних колективів з елементами виконання нормативів та вікторини на теми цивільного захисту. За підсумками спортивних змагань були визначені переможці та  вручені Грамоти.  

 

    День цивільного захисту під гаслом “Допомогти! Врятувати! Запобігти!” проведено цікаво та повчально. Усі заплановані заходи пройшли організовано та цікаво. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.